VERY CUPCAKE HAKKINDA

Bir aile girişimi olan Very Cupcake’in kurucuları, yurt dışı seyahatlerinde tatma fırsatını buldukları bu lezzetlerin Türkiye’de de doğru bir şekilde sunulup tadılabilmesini amaçlayarak, uzun bir eğitim süresinde edindikleri birikim sonucunda 14 Şubat 2013 tarihinde Ankara’nın ilk cupcake mağazasını Tunalı Hilmi Caddesi, Buğday Sokak’ta açtı. Takipçilerinin yoğun ilgisi ve sevgisiyle büyümeye devam eden Very Cupcake, bunun üzerine CEPA-AVM, Bahçelievler 7. Cadde, Bilkent ve İzmir Alsancak’da yer alan diğer satış noktalarını da hizmete sundu.

Geçtiğimiz 10 yıl içerisinde Amerika ve Avrupa’da oldukça popüler hale gelen Cupcake trendi, geleneksel pastane kültüründe değişiklikler yaratarak tüketiciye aldığı ürünün hem görselliğini, hem de lezzetini kişiselleştirerek daha yaratıcı tatlar keşfedebilme imkânı sunmuştur.

Hayal güçlerini ve popüler kültürü kullanmak konusunda sınır tanımayan Cupcake ustaları, ortaya karşı konulmaz lezzetler çıkarmakta yarışmaktadır.

Türkiye’de hâlihazırda toz malzemeler kullanılarak yapılan kekler ve şeker hamuru ile kaplanarak hazırlanan dekoratif amaçlı cupcakelerin yerini, artık seyretmekten ziyade yenilebilecek, doğal ve lezzetli cupcakelerin alması, ailenin ilk hedefi olmuştur.

Very Cupcake menüsünde şu anda 75’in üzerinde, her biri farklı tatlardan ve tariflerden oluşan cupcake çeşidi bulunmaktadır ve bu menüye her geçen gün yeni lezzetler eklenmektedir. Very Cupcake ekibi, lezzetlerini hiçbir tarife bağlı kalmadan, özgün bir biçimde ve el yapımı olarak yaratmaktadır. Ankara-Çankaya’da bulunan ve bütün müsaadeleri alınmış olan 200 m2’lik tam teşekküllü pasta imalâthanesinde, günde ortalama 30 farklı çeşitte taze cupcake üretilmektedir. Ürünlerin en önemli özellikleri ise, hiçbirinin yapay tatlandırıcı veya hazır malzeme kullanılmadan, en kaliteli çikolata ve hammaddelerden faydalanarak günlük olarak üretilmesidir.

Very Cupcake satış noktalarında ayrıca sunulan Cake-Pop, Kavanozda Cupcake, Whoopie Pie, Cupcake Bites ve Cookie gibi farklı tatların arasına sıkça yenileri de eklenmektedir.

Very Cupcake ekibi, fırınlarından her gün çıkan taze lezzetlerin haricinde, düğün ve nişan organizasyonları için Cupcake Kuleleri, Baby Shower, Diş Buğdayı, Bekârlığa Veda Partileri, Kurumsal Logolu Ürünler ve Doğum Günleri için de özel sipariş üzerine yaratıcı tatlar sunmaktan büyük keyif duymaktadır.