Sık Sorulan Sorular

Biz kimiz?

Bir Ankara markası olan Very Cupcake, öncü, yenilikçi ve paylaşmayı seven fertlerden oluşan bir aile girişimidir. Ankara’nın ilk cupcake mağazasını 14 Şubat 2013 tarihinde Tunalı Hilmi Caddesi Buğday Sokak’ta açan Very Cupcake, takipçilerinin yoğun talebi üzerine CEPA AVM, Bahçelievler  7.Cadde, Bilkent Station, Sinpaş Altınoran, İzmir Alsancak ve Çeşme Alaçatı  şubeleriyle hizmet vermeye devam etmektedir. 

Cupcake nedir?

Cupcake, kimi zaman içerisi çeşide uygun dolgularla zenginleştirilmiş, kimi zaman da sade tatları tercih edenlere yönelik dolgu kullanılmadan hazırlanan leziz keklerin, üzerlerinde yine altta bulunan keklere uygun frostingler ile dengeli bir biçimde süslenmiş halidir. Benzetmek gerekirse, her bir cupcake, tek kişilik özel bir pasta olarak da ele alınabilir. Very Cupcake menüsünde yer alan cupcakelerin her biri el yapımı olarak taze meyveler ve doğal malzemeler kullanılarak üretilmektedir.

Frosting nedir?

Frosting, cupcakelerin üzerinde bulunan lezzetli kremaya verilen isimdir. Alışılmış frostingler genelde sadece dekoratif amaçla kullanılmaktadır. Very Cupcake frostingleri, alışılmışın aksine, tam anlamıyla doğal ve tüketilebilir malzemelerden imal edilmektedir. Very Cupcake, en az ürünlerinin alt kısmını oluşturan kekler kadar, üzerinde yer alan frostinglerinin de tadının çıkarılarak yenilebilmesi konusunda iddialıdır.

Cupcake nasıl yenir?

Cupcakein tam anlamıyla tadına varabilmek için hem frosting, hem de altında bulunan kekten aynı lokmada eşit ölçüde tüketilmesi tavsiye edilir.

Cupcakeler nerede yapılıyor?

Ürünlerimiz, Ankara Çankaya’da bulunan 200m2’lik tam teşekküllü, tüm müsaadeleri alınmış olan ve Ankara Valiliği İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından periyodik denetlemelere tabi tutulan pasta imalâthanemizde üretilmektedir. Very Cupcake fırınlarından her gün taze çıkan cupcakeler, günlük olarak satış noktalarına dağıtılmaktadır. Cupcakelerimiz sadece Very Cupcake’e ait satış noktalarında tüketicilere sunulmaktadır.

Cupcake kaç günde tüketilir ve nasıl saklanır?

Marka politikası olarak tüm ürünlerini günlük ve taze olarak üreten ve aynı gün satışa sunan Very Cupcake, müşterilerine aldıkları cupcakeleri günlük olarak tüketmelerini tavsiye etmektedir (ideal cupcake tüketme koşulu oda sıcaklığıdır). Daha sonraki günlerde de tüketmek isteyen müşterilerin ise ürünlerini buzdolabının dondurucu kısmında, hava almayacak şekilde muhafaza etmeleri ve tüketmeden 1-2 saat önce dondurucudan çıkararak oda sıcaklığına geri dönene kadar bekletmelerini tavsiye etmektedir. Cupcake'lerin kapaksız kutularda hava alacak şekilde muhafaza edilmeleri asla tavsiye edilmemektedir. 

Şeker hamuru kaplanamaz mı?

Cupcake, ülkemizde son yıllarda genellikle sade bir kek ve görselini güçlendirmek adına rengârenk şeker hamuru kaplamaları ile tanıtılmaktadır, ancak şeker hamurundan oluşan kısım, çoğunlukla dekoratif olmaktan öteye gidememektedir ve tüketirken genelde bir kenara sıyrılmaktadır. Very Cupcake’de, elbette ürünlerini kişiselleştirme arzusundaki müşterilerinin özel istekleri doğrultusunda minimum ölçüde dekoratif şeker hamuru kullanılsa da, ürünlerin doğal, sağlıklı ve tam anlamıyla tüketilebilir olması ideali ile şeker hamurundan ziyade doğal frostingler kullanılmaktadır

Very Cupcake’de ne satılır?

Bütün satış noktalarımızda standart boy tatlı ve tuzlu cupcakelerin yanı sıra, 12’li Mini cupcake setleri ve sipariş üzerine hazırlanan cakepop'ları bulabilirsiniz. Cafe noktalarımızda sıcak-soğuk premium ithal içecek menümüzü, sadece Very Cupcake'de içebileceğiniz Cupshake'lerimizi ve yaz aylarına özel İtalyan Gelateria sorbe ve dondurmalarımızı deneyebilir, ayrıca cupcake paketlerinizi süslemek için süs malzemeleri ve teşhir standlarını da temin edebilirsiniz.

 

Her gün aynı çeşitler mi çıkıyor?

Very Cupcake menüsünde halihazırda 100'ün üzerinde farklı ürün bulunmaktadır ve sürekli yeni lezzetler eklenmektedir. Menümüz günlük ve mevsimsel olarak değişmektedir. Hangi ürünü haftanın hangi gününde bulabileceğinizi haftalık programımızdan takip edebilirsiniz.

Cupcake paketleri nasıl kullanılmalıdır?

Cupcake’ler yapıları itibariyle oldukça hassas ürünlerdir. Very Cupake paketlerinde bu hassasiyete yönelik her bir Cupcake’in içerisine itinayla yerleştirildiği özel korumalı bölmeler bulunmaktadır. Satış noktalarımızdan temin ettiğiniz Cupcake paketlerini teslim aldıktan sonra taşırken, cupcakelerinizin sallanma, zıplama, çarpma veya ezilme sonucunda özel korumalı bölmelerinden çıkmamalarına özen gösterilmesi tavsiye edilir. Paketin araç içinde taşınması söz konusu olduğunda, ani frenlerde ve dönüşlerde devrilmemesi için arabanın koltuğu yerine paspas bölmesine veya hareket etmeyecek şekilde bagaja yerleştirilmesi önerilir. Satış noktalarımızdan aldığınız cupcake paketlerinin doğrudan güneş görmesinden veya aşırı sıcakta kalmasından kaçınmanız gerekmektedir.

Nasıl sipariş verebilirim? Özel sipariş kabul ediyor musunuz?

Satış noktalarımızı arayarak veya ziyaret ederek, ya da www.yemeksepeti.com adresinden sipariş verebilirsiniz.

Ertesi gün teslim alabileceğiniz veya adrese yollatmak istediğiniz özel siparişleriniz için web sitemizin Sipariş bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Not: Toplu sipariş haricinde şeker hamurundan özel figür yapılmamaktadır.

Toplu sipariş verebilir miyim?

Tüm özel günler, yıldönümleri, doğum günü, parti ve kutlamalar, nişan ve düğün organizasyonları, kurumsal etkinlikler, firma açılış/ürün lansmanı, baby shower, diş buğdayı, sünnet, mezuniyet, panayır vb. toplu siparişleriniz için bizlere info@verycupcake.com adresinden veya satış noktalarımızı arayak ulaşabilirsiniz.

Paket servisiniz var mı?

Tunalı satış mağazamızdan Çankaya, Esat, Ayrancı, SeyranBağları, Kavaklıdere, Yıldız, Dikmen, Birlik Mahallesi bölgelerine
Sinpaş Altınoran mağazamızdan ORAN Şehri, İncek, Yukarı Dikmen bölgelerine,
Bilkent mağazamızdan Bilkent - Hacettepe, Çukurambar, Mustafa Kemal, 100.Yıl bölgelerine paket servisimiz mevcuttur.

Bayilik veriyor musunuz?

Very Cupcake, tüm gerekli altyapı çalışmalarını sonlandırmış olup ülke çapında franchising sistemine geçiş yapmıştır. Sayfanın üst menüsünde bulunan franchising talep formunu doldurarak bize kendiniz/şirketiniz hakkında detaylı bilgi ulaştırabilirseniz Franchising ARGE departmanımız tarafından size en yakın zamanda dönüş yapılacaktır.